Yahoo Malaysia Web Search

1. 4 days ago · Confesiunile lui Mircea Lucescu pe final de carieră. În luna august, Mircea Lucescu a revenit pe banca echipei naționale după o pauză de 38 de ani de la primul mandat, iar felul în care a debutat nici că putea fi mai mulțumitor. România a înregistrat două victorii consecutive în startul noii campanii de Liga Națiunilor, scor 3-0 cu ...

2. 1 day ago · Mircea Geoană și Diana Șoșoacă s-au prezentat la BEC în aceeași zi Biroul Electoral Central a comunicat, ieri, că joi, 3 octombrie 2024, a fost înregistrată propunerea de candidatură independentă a lui Mircea Geoană pentru funcția de președinte al României. Însă până la ora închiderii ediției, declarația de avere a ...

3. Sep 7, 2024 · Mircea Lucescu a dezvăluit ce i-a spus soția, Neli, înaintea meciului din Kosovo. articol scris de Digi Sport. 07.09.2024, 13:20. Naționala României a început cu bine noua ediție din UEFA Națions League, printr-o victorie concludentă obținută în deplasare cu reprezentativa din Kosovo, scor 0-3. Echipa Nationala.

4. 5 days ago · Mircea Fechet, despre alertele DSU: Nu s-au confirmat cele mai negre bănuieli ale meteorologilor. Ministrul Mediului, Mircea Fechet, a vorbit despre avertizările trimise de DSU cu privire la avertizări de ploi abundente și vijelii. Ministrul spune că cele mai sumbre scenarii ale meteorologilor nu s-au concretizat.

5. Sep 6, 2024 · Naționala României s-a impus vineri seara la Priștina cu 3-0 în fața selecționatei din Kosovo. Este primul meci al României cu Mircea Lucescu pe bancă după revenirea acestuia la Națională. Golurile au fost marcate de Dennis Man în minutul 40, de Răzvan Marin din penalty în minutul 50 și de Denis Drăguș în minutul 82.

6. Sep 6, 2024 · România se pregătește de meciul cu Kosovo, din Liga Națiunilor. Acest meci va fi primul al lui Mircea Lucescu, de la revenirea pe banca naționalei.

7. Sep 9, 2024 · Meciul de pe Stadionul Steaua, jucat pe un gazon execrabil, a început în trombă pentru români. Mihăilă a marcat în minutul 4, după o pasă excelentă a lui Stanciu. Lituanienii au trecut la cârma jocului și au egalat până la pauză prin Kucys, care a șutat la colțul lung din careu.